Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Raisa Vanessa Sason Kimdir?

 

raisa foto (1)

 

Raisa,Vanessa Sason  1986 yılında İstanbulda doğdular. İkizler ilk tasarımlarına lise hayatında başladılar. London Collage of Fashion da tiyatro ve kostüm tasarım eğitimi alan Raisa Vanessa Sason profesyonel tasarım hayatlarına Dubai polo takımı için çanta ve kemer tasarlayarak başladı.

Aynı sene içerisinde bikini koleksiyonları Türkiye nin öenmli mağazalarında satışa sunuldu.

2011 yılından itibaren kendi markaları olan RaisaVanessa için pret a port eve haute couture koleksiyonlar hazırlayan ikili aynı zamanda Türkiyenin önde gelen dergi ve çekimleri için styling yapmaya devam etmekteler.

RaisaVanessa 2011 tarihinden itibaren üretimine devam eden RaisaVanessa markası her sezon için pret a porter ve haute couture olmak üzere iki koleksiyondan oluşuyor.

Pret a porte koleksiyonunda barok tarzının günlük yaşam stiline uygulanmış formlarını, göze çarpan renk detaylarının, özenle seçilmiş kumaşlar ile birlikte uygulamasını görebilirsiniz.

RaisaVanessa haute couture koleksiyonunda ise, en son trendlerin, kişiye özel seçilmiş tasarım ve kumaşlar ile yaratılmış biçimidir.

Raisa,Vanessa Sason  were born in 1986 in Istanbul. They designed their first ever bag at the of 15 during high school . They studied theatre and costume at the London College of Fashion. At the age of 20 the twins designed bags and belts for a polo team in Dubai . Same year they produced their first bikini collection which were sold at Turkey’s most exclusive brand stores.

Raisa, Vanessa Sason have been designing their RaisaVanessa collections since 2011 both pret a porte and haute couture.

On the other hand, the girls are working also as stylists with famous stars of Turkey for video shootings and magazines.

 

raisa wanessa logo


Leave a Comment

Loading...