Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Özlem Kaya Kimdir?

ozlem_kaya foto

 

İstanbul doğumlu olan Özlem Kaya 95 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil bölümüne girdi.

Eğitimi sırasında Hakan Yıldırım’la tanıştı ve iş hayatına adım attı. Altı sene süresince koleksiyon hazırlığından, müşteri ilişkilerine, yurt içi ve dışında çeşitli fuar organizasyonlarında, defilelerde bir fiil yer aldı. 2004 Mayısında Hakan Yıldırım‘la iş anlamında yollarını ayırdı, aynı yılın Eylül ayında kendi atölyesini kurdu.

Koleksiyonlarında ağırlıklı olarak elbiseler, bluzlar kullanıyor ve elbiselerin kurtarıcı olduğunu düşünüyor. Altına veya üstüne bir şey düşünmeden aksesuarlarla değişik şekillere sokabileceğimiz rahat parçalar tarzını yansıtır. Hayalindeki kadın romantik, bazen dişi, bazen güçlü ve aynı zaman da biraz nostaljik. Yaşanmışlıklardan bazen duygulardan bazen de yaşadığı döneme iz katmış olay ya da kişilerden ilham aldığını söyleyen tasarımcının en kuvvetli ilham kaynağı tarih, insanlığın gelişim ve keşfetme dönemleri.

Koleksiyonu dışında sık sık reklam, film ve tiyatro kostümleri de hazırlamaktan zevk aldığını bunun ona farklı bir vizyon kazandırdığını ifade eder.


Leave a Comment

Loading...