Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Özer Atik Kimdir?

Özer Atik Kimdir?

Özer Atik
Adı Soyadı: Özer Atik
Doğum Tarihi:5 Kasım Cumartesi, 1977
Doğum Yeri: / Ankara / Türkiye
Mesleği: Sanatçı

Özer Atik

Piyanist ve ses sanatçısı
Ankara Kazan’da dünyaya geldi. 1995 yılında Özel Doğuş Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji bölümüne girdi.
Profesyonel müzik hayatına 1996’da özgün tiyatro müzikleri besteleyerek başladı. Hadi Çaman Tiyatrosu’nda “Dostum” (çocuk oyunu) ve “Kelebekler Özgürdür” adlı oyunların müziklerini besteledikten sonra kısa bir süre Barış Oyuncuları ve Tiyatro Alkış’ta aranjör, enstrümanist, özgün sahne müziği bestecisi olarak görev yaptı. Tüm bu yıllar boyunca part time olarak müzik öğretmenliği de yapıyordu.
2004 – 2005 sezonunda Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sahnelediği ilk çocuk oyunu olan “Palyaçolar”ın müziklerini besteledi. Sonraki sezonda ise BKM için “Sizinkiler Dünya Kaç Bucak” adlı oyunun özgün sahne müziğini yaptı. Türkiye’nin tanınmış birçok ilaç firması için tanıtım filmi müzikleri, adaptasyonlar, lansman müzikleri üretti. Gökhan Gürek’le beraber “Nazım Hikmet Belgeseli” ve “Operasyon Cennet” adlı filmin müziklerini besteledi.
1990’lı yılların başında, şarkı formunda beste çalışmaları yaptı, ancak bu eserlerden profesyonel olarak istifade etmedi. Çalışmalarına Beşiktaş Kültür Merkezi’nde devam etmektedir.
Özer Atik, popülerliğini Komedi Dükkanı’nda piyanist olarak sağladı.

Leave a Comment

Loading...