Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Obezite olmamak için nelere dikkat etmeliyiz?

Obezite olmamak için nelere dikkat etmeliyiz?

Obezite olmamak için nelere dikkat etmek gerekir, obezite olmamak için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, obezite olmamak için nelere dikkat etmeli son dönemlerin en büyük sağlık problemlerinden olan obeziteye karşı önlem alınmazsa, pek çok kişinin bu hastalıktan hayatı kararacaktır. Obezite olmamak için dikkat etmemiz gerekenler uzmanlarımız tarafından açıklandı.

Obezite olmamak için nelere dikkat etmeliyiz?

Obezite olmamak için dikkat etmemiz gerekenler başında tabi ki de hareket geliyor. Sürekli oturmak zorunda olduğunuz bir işe sahipseniz ya da çalışmamanıza rağmen evden mecbur olmadıkça dışarı çıkmıyorsanız obezite olma riski taşıyor olabilirsiniz. Çünkü obeziteyi önlemenin ve obezite olmamanın en birincil kuralı, hareket etmektir. Düzenli spor ve egzersiz hatta bir saatlik tempolu bir yürüyüş obezite olmamanıza büyük katkı sağlar.

Obeziteyle mücadele için hareket etmenin yanı sıra bol su tüketmekte de fayda var. Aşırı yağlı ve ağır yiyeceklerden uzak durmalı, hazır gıdaları mümkün oldukça tüketmemeli, sağlıklı beslenmeyi kendinize ilke edinmelisiniz. Dışarıda hazır yiyecekler tüketmek yerine evde daha az porsiyonlarda sağlıklı ev yemekleri tüketin. Abur-cuburdan kaçının, obezite riskini arttıran hastalıklarınızı tedavi ettirin.

Bir önceki Şişman annenin, şişman çocuğu olur! başlıklı konumuzda Hamilelik ve şişmanlık hakkında bilgiler sunulmuştu.

Bakılanlar: dikkat etmemiz hastalıklar, obez olmamak için nelere dikkat edilmeli, obezite hastalıkları nelerdir

Etiketler: obezite olmamak için

Leave a Comment

Loading...