Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Obezite hipoventilasyon sendromu

Obezite hipoventilasyon sendromu

Obezite hipoventilasyon sendromu nedir, obezite hipoventilasyon sendromu ne demek, obezite hipoventilasyon sendromu nasıl olur, obezite hipoventilasyon sendromu belirtileri, obezite hipoventilasyon sendromu nedenleri ve obezite hipoventilasyon sendromu tedavisi hakkında kısa ve öz açıklamalarda bulunduk. Sizler için obezite hipoventilasyon sendromu hakkında kısa bilgi veren uzmanlarımızın buyurun açıklamalarına bir göz atalım.

Obezite hastalığı başlı başına bir sorun oluğu gibi, birçok sağlık probleminin tetiklenmesinde de rol oynamaktadır. Obezite hipoventilasyon sendromu, nörolojik, müskuler, mekanik veya metabolik neden olmaksızın kanda karbondioksit yüksekliğine yol açan, uyku esnasında solunum bozukluğu, gündüzleri aşırı uykuya meyilli olma ile karakterize bir durumdur.

Obezite hastalığı ile karşılaşan birçok insan obezite hipoventilasyon sendromuna da yakalanmaktadır. Obezite hipoventilasyon sendromu eğer erken dönemde fark edilip tedavi altına alınırsa, ortadan kaldırılabilir. Obezite hastalığına yakalanmamak için sağlıklı beslenmeye, düzenli egzersiz yapmaya, aşırı stres ve üzüntüden uzak durmaya ve aynı zamanda obezite yol açan hastalıkları da tedavi ettirmeye çalışın.

Bir önceki Şişman annenin, şişman çocuğu olur! başlıklı konumuzda Hamilelik ve şişmanlık hakkında bilgiler sunulmuştu.

Etiketler: obezite hipoventilasyon sendromu belirtileri, obezite hipoventilasyon sendromu nasıl olur, obezite hipoventilasyon sendromu ne demek, obezite hipoventilasyon sendromu nedenleri, obezite hipoventilasyon sendromu nedir, obezite hipoventilasyon sendromu tedavisi

Leave a Comment

Loading...