Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Muzaffer Eryılmaz Kimdir?

Muzaffer Eryılmaz Kimdir?

Muzaffer Eryılmaz
Adı Soyadı: Muzaffer Eryılmaz
Doğum Tarihi:1949
Doğum Yeri: Sarikamis / Kars / Türkiye
Mesleği: Siyasetçi

Muzaffer Eryılmaz

Ankara’nın Çankaya ilçesi belediye başkanı
Süvari astsubayı olan babasının görev yeri olan Sarıkamış’ta, 1949 yılında dünyaya geldi. Daha sonra bütün eğitim ve mesleki yaşamı Ankara’da, Çankaya’da geçti.
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından aynı kurumun Radyoloji Bölümü’nde uzmanlık eğitimini tamamladı ve yine bu bölümde öğretim üyesi olarak göreve başladı.
1968’de Hacettepe Üniversitesi Sosyal Demokrat Derneği’nde başlayan siyasi hayatı, 1969’da Çankaya İlçe Gençlik Kolu’nda, 1970’de Ankara İl Gençlik Kolu’nda, 1972’de Sosyal Demokrasi Dernekleri Federasyonu’nda devam etti. 1974 yılında CHP Gençlik Kolları Merkez Yönetim Kurulu üyeliği ve genel sekreterlik görevine seçilen Eryılmaz, 1977’de CHP ve Ankara Belediyesi tarafından 250 mahallede yapılan hizmetlerin koordinasyonunu gerçekleştirdi.
Belediye başkanlığının yanı sıra siyasi çalışmalarını, CHP Bilim ve Kültür Platformu’nda Sağlık Komisyonu üyesi, CHP Genel Merkez Yerel Yönetimler Birimi Komisyonu üyesi ve CHP Ankara İl Başkanlığı Yerel Yönetimler Komisyonu üyesi olarak sürdürmektedir.
Muzaffer Eryılmaz evli ve iki çocuk babasıdır.

Leave a Comment

Loading...