Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Michelle Rodriguez Kimdir

İlk Yılları
Michelle Rodriguez, Porto Riko’lu bir babanın ve Dominik Cumhuriyeti’nden bir annenin kızıdır. Anneannesi tarafından büyütülmüştür. 8 yaşındayken annesiyle taşındı. 17 yaşında GED sınavını kazandıktan sonra okulu bıraktı.Annesiyle birlikte Dominik Cumhuriyeti’ne taşındı ve 11 yaşına kadar Porto Riko’da yaşadı. Ardından New Jersey de büyüdü

Kariyeri
Rodriguez, sinema kariyerine düşük bütçeli bağımsız bir film olanGirlfight adlı filmde rol almasıyla başladı. Bu rolü mücadeleci kişiliği sayesinde aldı çünkü bu rol için yapılan seçmelerde 350 kadar rakibini ekarte etmiş ve rolü oynamaya hak kazanmıştı. Filmde Diana Guzman adlı boksör kadını canlandırmış ve bu filmde başrol oynaması kariyeri için önemli bir dönüm noktası olmuştu. Ayrıca film 2000 yılında vizyona girmiştir. Vahşi ırk filminde baş rolde oynamıştır.Ve de çok başarılı olmuştur.

Hızlı ve Öfkeli” filminin çekimlerinden önce ehliyeti yoktu. Filmdeki araba takip sahnelerinden dolayı ehliyet sahibi olmuştu. Çok iyi piano çalabiliyor ve ayrıca Hızlı bir buz patencisi.ve de son zamanların tartışmasız en ilgi çekici dizisi yani LOST’ta da oynamıştır.Burdada çok başarılı olmuştur fakat 2.sezonda girmiş ve sonuna doğru çıkmıştır.


Leave a Comment

Loading...