Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Melankoli neden olur?

Melankoli neden olur?

Melankoli hastalığının nedenleri, melankoli nedenleri, melankoli sebepleri, melankoli neden kaynaklanır, melankoli sebepleri nelerdir, melankoli hastalığı neden olur sizler için yazımızın devamında açıkladık. Psikotik depresyon olarak da isimlendirilen, akıl sağlığının bozulmasından kaynaklı husule gelen melankoli, genellikle yaşı 30′u geçkin kişilerde görülmektedir. Melankoli hastalığının nedenleri oldukça çeşitlidir, fakat en çok rastlanan sebebi ise derin kederdir.

Melankoli neden olur?

Melankoli nedenleri başında derin keder gelir dedik, fakat bu derin kederin neden yaşandığı da önemli bir husustur. Aileden birini kaybetme, organ eksikliği yaşama, sosyo-ekonomik problemler ve daha pek çok sebep kişinin derin keder içine düşmesine neden olmaktadır. Birbirini seven iki insanın kavuşamaması da derin üzüntü ve keder yaratır, melankoliye yol açar. Kara sevda olarak da bilinen bir hastalıktır.

Organsal, toksik, infeksiyöz, travmatik, hormonal, nörolojik, sosyo-ekonomik faktörler melankoli sebepleri arasındadır. Melankoli başlangıcında hastalarda karakter ve mizaç değişikliği görülür. Sinirlenmeler, çok çabuk heyecanlanmalar, ağlamalar, duygusal ve hassas davranmalar melankoli başlangıcında görülen değişimlerdir. Sonrasında uykusuzluk, iştahsızlık, karamsarlık,işinde zorlanma, başarısızlık, hazımsızlık, titreme, endişe ve güven eksikliği ve daha pek çok problem ortaya çıkmaya başlar. Melankoli nedeniyle hastalar akıl sağlıklarını yitirdiklerini için, intihara teşebbüs edebilirler.

Bir önceki Ruh sağlığının önemi başlıklı konumuzda ruh sağlığı nasıl korunmalı, ruh sağlığı önemi nedir ve ruh sağlığı ve önemi hakkında bilgiler sunulmuştu.

Bakılanlar: melankoli nasil olusur, melankoli nasıl yapılır, melankoli nedenleri, melankoli tedavisi, Melankoliden ölünür mü

Etiketler: melankoli hastalığı neden olur, melankoli hastalığının nedenleri, melankoli neden kaynaklanır, melankoli nedenleri, melankoli sebepleri, melankoli sebepleri nelerdir

Leave a Comment

Loading...