Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Mekik Nedir?

Mekik Nedir?

Mekik Nedir , Nasıl Çekilir , Yararları

mekik çekmeMekik Nedir?


 mekik;  geleneksel bir karın ve kalça geliştirme egzersizidir


Egzersizin yapılış şekli ; düz bir zemine(ne çok sert ne çok yumuşak) uzanıp bacakları kırarak gövdenizi bacaklara doğru çekmektir.Bunda önemli unsurlardan biri omuz başlarınız yerden ayrıldığında kaslar çalışmaya başlar ve bu çoğunlukla yeterlidir.

Mekik omurilikle doğrudan bağlantılı olduğundan omurilik sırt bel gibi sorunları olanlar doktor kontrolünde başlaması tavsiye edilir.Neticede 200 mekik dile kolay.
 
Mekiği Doğru Çekebilmek İçin Talimatlar
 
Bunu uzun uzadıya yazmamaya karar verdim hem sizin için sıkıcı olmasın hemde vakit kaybını önlemeliyiz diye düşünüp yeterli bir video buldum.Videoda yeterince iyi bir şekilde görsel anlatım var.
Neden Mekik?

Mekik insan vücudu için temel ve en yaygın egzersizlerden biridir.Öncelikli olarak karın kaslarına yarayan bu hareket iyi bir diyetle iyi bir form tutmanıza yardımcı olur.Hemen hemen her sporda kullanabileceğiniz iyi bir merkezi bir güç sağlar size.

Mekik hemen hemen her yerde yapılabilir ve herhangi bir maliyeti yoktur.Mekiğe engel olacak bir ağrınız bir hastalığınız yoksa(sağlığınız için dikkat edin) 200 mekik programı istediğinize ulaşmanızı sağlayacaktır.

 


Leave a Comment

Loading...