Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Kilo vermeyi engelleyen hastalıklar

Kilo vermeyi engelleyen hastalıklar

Kilo vermeyi engelleyen sorunlar kilo vermeye engel hastalıklar hangi hastalıklar kilo aldırır zayıflamaya engel olan hastalıklar nelerdir zayıflamayı engelleyen hastalıklar ve tedavisi hakkında merak edilenleri sagliksiteniz.com ekibi sizler için açıkladı. Pek çok insanın kilolarıyla başının dertte olduğunu biliyor ve obezite hastalığının da giderek ilerlediğinin farkındayız. Peki bu sorunların altında yatan nedenin yaşadığınız hastalıkların olabileceği hiç akınıza geldi mi?

Kilo vermeye engel hastalıklar nelerdir?

Kilolu bir kişinin zayıflamasında ki engeller bazen yaşadığı sağlık problemleri, baş etmek zorunda olduğu hastalıklar olabiliyor. Yetersiz uyumak, düzensiz ve sağlıksız beslenmek, hareket yoksunluğu, yanlış kullanılan ilaçlar ve stres gibi pek çok faktör zayıflamaya engel olmaktadır. Ancak bu faktörlerin yanı sıra zayıflamaya engel olan hastalıklar da mevcuttur. Peki bu hastalıklar nelerdir?

Kilo vermeye engel olan hastalıklar arasında anemi yani halk arasında bilinen adıyla kansızlık olabilir. Anemi hastalığının yanı sıra bağırsakların bozulması da kilo vermeye neden sorunlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Tiroid yetersizliği, vücutta kalsiyum eksikliği, insülin direnci, psikolojik problemler, hormon bozuklukları kilo vermeye engel hastalıklardır. Sıkı diyetler yapmanıza ve egzersiz uygulamanıza rağmen bir türlü kilo veremiyorsanız, sebebi yaşadığınız bu hastalıklardan biri ya da birkaçı olabilir.

Bir önceki Salkım tipi baş ağrısı tedavisi başlıklı konumuzda salkım tipi baş ağrısı, salkım tipi baş ağrısı nasıl geçer ve salkım tipi baş ağrısı nasıl giderilir hakkında bilgiler sunulmuştu.

Etiketler: hangi hastalıklar kilo aldırır, kilo vermeye engel hastalıklar, kilo vermeyi engelleyen sorunlar, zayıflamaya engel olan hastalıklar nelerdir, zayıflamayı engelleyen hastalıklar

, Kilo vermeyi engelleyen hastalıklar www.nedemekti.com


Leave a Comment

Loading...