Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Kenan İmirzalıoğlu Kimdir?

Kenan İmirzalıoğlu Kimdir?

Kenan İmirzalıoğlu
Adı Soyadı: Kenan İmirzalıoğlu
Doğum Tarihi:18 Haziran Salı, 1974
Doğum Yeri: Bala / Ankara / Türkiye
Mesleği: Top Model, Sanatçı

Kenan İmirzalıoğlu

‘Best Model Of Turkey’in elemelerine katıldı ve birinci oldu. Ardından ‘Best Model Of The World’e katıldı. Yine birinci oldu. Bu yarışmada ilk defa bir Türk dünya birincisi oluyordu.

Ankara’nın Bala İlçesi’ne bağlı Üçem Köyü’nde doğdu. Annesi Yıldız Hanım, babası çiftçilikle uğraşan Mustafa Beydir. Kenan İmirzalıoğlu, ailenin üç çocuğundan en küçüğüdür. Soyadı, ‘bey’ anlamına gelen ‘mirza’ kelimesinden türemiştir.

Kenan İmirzalıoğlu,  ilkokulu doğduğu köyde, ortaokulla liseyi Ankara’da teyzesinin yanında okudu. Başarılı bir öğrenci olan İmirzalıoğlu, okulun basket takımında da oynadı. Üniversite sınavını ilk girişte kazanamadı. Köyüne döndü ve sınava burada hazırlandı. İkinci kez girişinde Yıldız Teknik Ünv. Matematik Bölümü’nü kazandı. Böylelikle İstanbul’a geldi.
Okul arkadaşlarının ısrarıyla bir ajansta mankenlik yapmaya başladı. Daha sonra ‘Best Model Of Turkey’in elemelerine katıldı ve birinci oldu. Ardından ‘Best Model Of The World’e katıldı. Yine birinci oldu. Bu yarışmada ilk defa bir Türk dünya birincisi oluyordu.

Yarışmadan sonra dizi teklifleri geldi.
Yönetmen Osman Sınav, İmirzalıoğlu’na Deli Yürek dizisinin başrol oyunculuğunu teklif etti. Osman Sınav’a olan sevgisinden dolayı teklifi kabul etti. Dizi çok beğenildi ve devamında çekilen Deli Yürek Bumerang Cehennemi adlı filmin başrolünde oynadı.

Deli Yürek süreciden sonra, dil eğitimi için Amerika’ya gitti.
Dönüşte bir çok film ve dizi için teklif aldı. Uğur Yücel’in yazıp yönettiği Alacakaranlık adlı dizisiyi kabul etti. Daha sonra aynı kadroyla çekilen Yazı Tura adlı sinema filminde rol aldı.

Osman Sınav, 1962 yılına ait Acı Hayat isimli Türk filmini dizi yapmaya karar verdi ve Kenan İmirzalıoğlu’na teklif götürdü. İmirzalıoğlu teklifi kabul etti ve Acı Hayat dizisinde de oynadı.
Kenan İmirzalıoğlu’nun hayatından notlar
* Boyu 1.90 cm ve 46 numara ayakkabı giyiyor.
* Gece hayatından ziyade müzik dinlemeyi ve kitap okumayı sevmiyor.
* Aşırı derecede çay tiryakisi. En sevdiği çay, evde kendisinin hazırladığı özel harmanlı çay.
* Yemekte eti tercih ediyor.
* Kahvaltıda mutlaka bal yiyor.
* Ormanlık yerleri, dağları seviyor. Doğaya karşı büyük bir tutkusu var.

Leave a Comment

Loading...