Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Kanser ağrılarına çözüm

Kanser ağrılarına çözüm

Kanser ağrılarına çare, kanser ağrısına ne iyi gelir, kanser ağrısı nasıl geçer, kanser ağrısı nasıl giderilir günümüzde kansere yakalanan insanların sayısında artış gözlenmektedir. Kanser, ölüme kadar götürebilen çok ciddi hastalıklardan bir tanesidir. Hem kanserin yol açacağı şikayetleri önlemek hem de ölüm riskini azaltmak için erken dönemde tedavi ve çok iyi bakım şart.

Kanser ağrısının tedavisi

Kanser hastalarının en çok yakındığı şikayetler ise kanser ağrılarıdır. Kanserin neden olduğu ağrılar yaşam kalitesini bozuyor, kişiyi psikolojik sorunların içine sürüklüyor. Uzmanlar kanser ağrılarından kurtulmak için ilaç tedavisi ve ilaç dışı tedavi yöntemlerini tavsiye ediyorlar. İster kanserin ister kanser tedavisinin yol açtığı ağrılar olsun, mutlaka hastalara ilaç tedavisi uygulanmalıdır. Ağrı kesici ilaçların zamanında kullanılması ile kanser ağrıları giderilir.

İlaçların ağrıyı gidermede yetersiz kaldığı durumlarda ise ağrı sinirlerinin bloke edilmesi ile kanser ağrıları geçirilebilir. Ağrı sinirlerine uygulanacak yüksek frekanslı radyo dalgaları ile ağrı iletimi engellenmektedir. Bir diğer kanser ağrısına çözüm ise morfin pompasıdır.

Morfin pompası kanser hastalarını dindirmede en ileri yöntemdir. Omurilikten ağrı ileten sinirlerin bulunduğu boşluğa ince bir katater yerleştirilir ve sonrasında port ya da pompa yerleştirilerek kataterin ucu buraya bağlanır. Sonrasında düşük doz morfin ya da morfin benzeri ilaçlar verilerek kanser hastasının ağrısı geçirilir.

Bir önceki Kanser vücuda nasıl yayılır? başlıklı konumuzda kanser hücreleri nasıl yayılır, kanser hücresi nasıl yayılır ve kanser nasıl vücuda yayılır hakkında bilgiler sunulmuştu.

Bakılanlar: Agrilardan nasil iyilesirim, kanser ağrılarına çare, kanser ağrılarında radyo dalgaları

Etiketler: kanser ağrılarına çare, kanser ağrısı nasıl geçer, kanser ağrısı nasıl giderilir, kanser ağrısına ne iyi gelir, kanser ağrısının tedavisi

Leave a Comment

Loading...