Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Jale Hürdoğan Kimdir?

 

jale hürdoğan

Tasarımcı Jale Hürdoğan, ortaokul ve lise eğitimini İzmir Amerikan Koleji’nde tamamladı. Ardından Boğaziçi Üniversitesi, Ekonomi bölümünü bitiren Hürdoğan, daha sonra ‘moda tasarımı’ eğitimi almak üzere Amerika’ya , ‘The School of the Art Institute of Chicago’ya gitti.

1998 yılında Türkiye’ye dönen tasarımcı, Vakkorama, Mudo, Yargıcı, Esposa, Koton gibi ülkenin hazır giyim sektöründeki büyük tekstil markalarıyla çalıştı. 2008-2009 yıllarında kendi markasını oluşturmak için çalışmalar yapmak üzere Amerika’ya döndü ve çalışmalarına bir süre burada devam etti.

2010 yılında Nişantaşı’nda ‘JANUCHA’ adlı tasarım butiğini açan Jale Hürdoğan, kendi atölyesinde ürettiği koleksiyonlarını butiğinin dışında Antalya, İzmir ve Bursa’da da satış noktalarına vermektedir.

Kendi koleksiyonlarını oluşturmanın yanı sıra tasarım danışmanlığı yapan Hürdoğan, markalara koleksiyon oluşturmanın yanı sıra kurumsal şirketlere ve otellere de özel tasarım çalışmaları yapmaktadır.

Jale Hürdoğan, started her education life in İzmir American Collegiate Institute and later she attended İstanbul Boğaziçi University and got her bachelors degree in Economics.  After her graduation she proceeded to study Fashion Design in “The School Of The Art Institute Of Chicago”.

Upon her return to Istanbul in 1998, she gained valuable experience by taking fashion designer roles in some of the big ready to wear companies of Turkey. After deciding to start her own brand , Jale traveled to USA  and continued her efforts there in ’08-’09.

The designer established her own brand “Janucha” as a design l’atelier/boutique in Nisantasi, at the end of 2009. Her brand is also carried in certain prestigious stores in Antalya, İzmir, and Bursa.

While preparing seasonal collections under her own name, she is also working as a design consultant for other brands, and designing special clothing for cooporate firms, and hotels.

 

janucha 165165


Leave a Comment

Loading...