Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Hakan Tartan Kimdir?

Hakan Tartan Kimdir?

Hakan Tartan
Adı Soyadı: Hakan Tartan
Doğum Tarihi:1961
Doğum Yeri: / Ankara / Türkiye
Mesleği: Siyasetçi

Hakan Tartan

Siyasetçi, Konak Belediye Başkanı
Tevfik Fikret Lisesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitede Sosyal Politika, Sosyal Diyalog ve AB Uygulamaları konusunda yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Çeşitli gazetelerde muhabirlik, yöneticilik ve yazarlık yapmış olan Tartan’ın 4’ü şiir olmak üzere toplam 10 kitabı yayımlandı, 2 oyunu Devlet Tiyatroları’nda sahneye konuldu. 1992 yılında yeniden açılan CHP’nin İzmir’de kurucusu oldu ve yönetim kadrosunda yer aldı. 1995 ve 1999 yıllarında yapılan genel seçimlerde iki defa İzmir’den milletvekili seçildi. XX. ve XXI. Dönem İzmir Milletvekilliği, TBMM başkanlık Divanı İdare Amirliği ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevlerinde bulundu.
Çeşitli üniversitelerde ders veren Tartan, Halkevleri anlayışı ile hizmet veren TÜLOV Vakfı’nın Kurucu Başkanıdır. Evli ve iki çocuk babası olan Hakan Tartan, Fransızca ve İngilizce dillerini biliyor.
Dr. Tartan’ın eserleri şunlardır:
-Son CHP -Avrupa Birliği’nde Yasama Faaliyeti ve Tarafların Katılımı -Atatürk’ün İzmir’i -Ne Olacak Bu Memleketin Solu -Hortumun Ucundakiler -Beni Aşklar Büyütsün-Toplu Şiirler (Etki Yayınları) -Aşkım Karanlıktayım -Yakamozlu Sevişme Sürmanşete
Son olarak 2009 Türkiye yerel seçimleri’nde CHP’den Konak Belediye Başkan adayı olmuş ve seçilmiştir.

Leave a Comment

Loading...