Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Gülşen Kimdir?

gülsen resmi

Mesleği: Pop Şarkıcısı & Ses Sanatçısı
Doğum Yeri: 29 Mayıs 1976
Doğum Tarihi: Ordu, Türkiye

Gülşen, 29 Mayıs 1976′da Ordu’da dünyaya geldi. Gülşen’in bir abisi ve bir de ablası var ve ünlü sanatçının tam adı Gülşen Bayraktar. Gülşen’in müziğe olan ilgi ve yeteneği 5 ve 6 yaşları civarında keşfedildi. Gülşen ilk bestesini yaptığında henüz 16 yaşınlarındaydı.

Genç yaşlarda müziğe olan ilgisiyle ve yetenekleriyle geleceğe göz kırpan Gülşen, Lise eğitimini Şehremini Lisesi’nde aldıktan sonra İTU’nün Türk Müziği Bölümü’ne girdi. Gülşen, Konservatuvar’la eş zamanlı olarak bazı kulüplerde de sahne almayı ihmat etmiyordu.

Gülşen’in sahne aldığı akşamlardan birinde gen sanatçı, Serap Turgay ve Özkan Turgay’ın ilgisini çekti ve beğenisini topladı ve sanatçı albüm teklifi aldı. Böylece 1996 yılında ilk albümü Be Adam, Raks Müzik ile müzik piyasasına çıktı. Gülşen bu albümle iyi bir çıkış yakalamıştı. Ve Gülşen, bir yıl sonra Türk Pop Müziğinde en iyi kadın vokal ödülünün de sahibi oldu.

gülşen çeşitli nedenlerden dolayı, müziğe 3 yıl ara verdikten sonra 1999 yılında Erkeksen adlı albümünü yayınladı. gülşen bu albümünün ardından 2002 yılında yayınlan Şimdi albümünü yayınladıysa da beklenen ilgiyi göremedi.

Gülşen’in piyasaya bomba gibi düşüşü ve müzik payasasında bende varım deyişi 2004 yılında çıkardığı Of.. Of.. albümüyle oldu. bu albümünde yepyeni bir imajla karşımıza çıkan Gülşen, çok kısa süre zarfında piyasanın en çok aranan ünlü sanatçılarından biri oldu. Gülşen’in özel yaşamında sarsıntılar işte tam olarak bu dönemde baş göstermeye başladı.

Gülşen’in 2006′da karşımıza Yurtta Aşk, Cihanda Aşk albümüyle çıkması onun kalitesni ispatlaması için yeterli oldu sanatçı, bu dönemde de farklı ünlülerle yaşadığı inişli çıkışlı ilişkileri ile magazin gündeminden düşmedi.

Yurtta Aşk, Cihanda Aşk adlı albümünün ardından Gülşen Ama Bir Farkla adlı albümüyle çıkışı devam ettirmek istese de sanatçı beklenen ilgiyi görmedi, fakat Gülşen, yaptığı kalıcı çalışmalarla adından söz ettirmeye devam etti.

Erol Köseden Ercan Saatçi’nin müzik şirketi Rec By Saatchi’ye transfer olan Gülşen Gülşen yeni albümü beklenirken Mayıs 2007′de demo şarkılarından oluşan Mucize albümü eski yapımcısı Erol Köse tarafından müzik marketlere sunuldu. Albümün toplatılmasını isteyen Gülşen bu albümüyle de adından oldukça söz ettiriyor…


Leave a Comment

Loading...