Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Gece Yolcuları Kimdir

geceyolculari

Gece Yolcuları grubu 1993 yılında kurulmuştur. Grup 5 kişiden oluşmakta ve tamamı İstanbul’da yaşamaktadır.
Kurulduğu amatörlük günlerinden beri grubun en temel hedefi;
Samimi,
– Her yaş grubundan olumlu tepki alabilen,
– Hem müzikal, hem de grup duruşu açısından kendi kulvarını ve tarzını yaratabilen, evrensel bir müzik grubu konseptli albümler üreterek bunu kitlelerle paylaşmaktı.

Böylece yaptığı üretimleri ticari anlamda da önemli başarılar yakalayacak bir seviyeye çıkarıp, dünyadaki örneklerinde olduğu gibi Türkiye müzik endüstrisine yeni bir soluk getireceğine inanmıştır.

Bu hedeflerini müzik endüstrimizin her alanında, yaşayarak, gözlemleyerek ve kuşakdaşı olsun veya olmasın her tür Türkçe sözlü üretimleri irdeleyerek oluşturmuş ve ortaya koymuştur.

Müzik gruplarının her ülkede olduğu gibi müziği besleme gibi bir misyonu vardır. Şu an ülkemizde bu anlamda bir üretim darlığı yaşanmaktadır. Gece Yolcuları ülkemizde böyle bir misyonu kendi tarzında yüklenmeye hazırdır.

10 yıllık geçmişi boyunca Türkiye’nin bir çok yerinde konserler ve bar programları yaparak, hem kendi müziğini ilerletmiş, hem de dinleyicileriyle buluşma imkanı yakalamıştır. Bu açıdan oldukça tanınan ve sevilen bir müzik grubu olmuştur.

Grup albüm öncesinde ,sadece kendi albümü için detaylı çalışmalar yapmış ve bunun dışında herhangi başka bir yolu tercih etmemiştir. Bu yüzden oldukça titiz çalışarak müziğini paylaşmanın yöntemleri konusunda uzun bir süre karasız kalmıştır.

Grubun albüm yolculuğunun uzun soluklu oluşunda, seçici olması, yukarıda sayılan önemli hedefleri yakalama isteği, grup prodüksüyonlarına ülkemizdeki tedirgin yaklaşım ve müzik piyasamızın yıldan yıla çok büyük farklılıklar ve değişimler geçirmesi temel etkendir.
Gece Yolcuları şöyle özetliyor:
“Zor da olsa bu albüm yolculuğu, Gece Yolcuları albümüyle istediğimiz ve hayal ettiğimiz şekilde başlamıştır. Yüksek hedeflerimiz vardır ve bu doğrudur. Ama sıkı bir çalışma ve enerjimizle arzu ettiğimiz bu hedeflere tek tek varmak için uzun bir yolumuz, güçlü bir inancımız var…! ”

Edis İlhan
(Solist–Perküsyon)

İstanbul’da doğdu. Trakya Ünv. Makine Mühendisliği mezunu. Müziğe lise öğrenimi sırasında etnik vurmalı çalgılarla başladı.Değişik müzik guruplarında tumba,bongo,djembe,doli,bendir vb. vurmalı sazlar çaldı. 1993 yılında üniversite öğrenimi sırasında Gece Yolcuları grubunun kuruluşunda yer aldı. O tarihten bu yana Gece Yolcuları grubu ile müzik yapmaktadır.

Kişisel Özellikler: Güçlü bir fotoğrafik hafızaya sahiptir.Doğayı çok sever ve her tür kuş beslemeyi sever. Burcu Başak.

UĞUR ARSLANTÜRKOĞLU
(Ritm gitar—Back vokal)

İstanbul’da doğdu. Trakya Ünv. Makine Mühendisliği mezunu. Müziğe üniversite öğrenimi sırasında başladı. Klasik, Akustik ve Elektrik Gitar çalıyor. Grubun kuruluşundan önce değişik solistlere back vokal yaptı. Profesyonel olarak bar programları yaptı ve çeşitli gruplarda gitar çaldı. 1993 yılında grubun kuruluşunda yer aldı. O tarihten bu yana Gece Yolcuları ile müzik yapıyor.

Kişisel Özellikler: İyi konuşur ve ikna yeteneği güçlüdür. Hiperaktif. Evinde durmaz sürekli gezer. Otomobil meraklısıdır. Detaycıdır. Burcu Başak.

BÜLENT E. ALBAYRAK
(Davul)

İstanbul’da doğdu. Marmara Ünv.Eğitim Fak.Coğrafya Mezunu. Müziğe lise yıllarında başladı. Birçok amatör ve profesyonel grup ve solistle çalıştı. Müzik okullarında davul dersleri verdi. 2000 yılında Gece Yolcuları grubuna katıldı. O tarihten bu yana Gece Yolcuları grubu ile müzik yapmaktadır.

Kişisel Özellikler: National Geographic koleksiyoncusudur. Bir plan adamıdır.
Grubun sporla gerçek anlamda ilgilenen adamıdır(Sportmen BILLY). Burcu YENGEÇ

YASİN ARSLANTÜRKOĞLU
(Bas Gitar)

İstanbul’da doğdu. Anadolu Ünv. Kamu Yönetimi mezunu. Microsoft Sistem Mühendisi. Müziğe ortaokulda özel müzik dersleri ile başladı. Lise yıllarında çeşitli amatör guruplarla çalıştı. 2000 yılına kadar değişik solistlere eşlik etti. 2000 yılında Gece Yolcuları grubuna katıldı. O tarihten bu yana Gece Yolcuları grubu ile müzik yapmaktadır.

Kişisel Özellikler: Teknoloji ve bilgisayar delisidir.Grubun gülen yüzü, uyumlu ve pozitif birisidir.

MURAT ARSLANTÜRKOĞLU
(Solo Gitar)

İstanbulda doğdu. Makine Ressamlığı mezunu ve Profesyonel Fotoğrafçı. Müziğe lise yıllarında keyboard la başladı. Daha sonra gitarla ilgilendi. Birçok amatör grupla çalıştı. Özel dersler verdi. 1999 yılında Gece Yolcuları grubuna katıldı.O tarihten bu yana gurupla çalışıyor.

Kişisel Özellikler: İleri düzeyde bir fotoğraf meraklısıdır. Aşçı kadar iyi yemek yapar.
Az ve öz konuşur.


Leave a Comment

Loading...