Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Feridun Düzağaç Kimdir

feridunduzagac

Feridun Düzağaç 10 Ekim 1968’de Adana’da doğdu. 14 yıl önce Mersin’de bir grubun solisti olarak insanların karşısında şarkı söylemeye başladı ilk kez…
1988’de aynı üniversitede ‘okuduğu’ dört arkadaşıyla kendi müziklerini üretmek ve kendi şarkılarını yazmak için kurdukları TINI grubuyla keşfetti ‘şarkı yazmanın kutsal yükünü’; ilk bestesi Özdemir Asaf’ın ‘Lavinia’sı özel radyoların ilk günleriydi ki Ferdi Tayfur’un ‘Emmoğlu’sunun ardından bir ulusal radyoda en çok istek alan ikinci şarkı oldu…

1990 yılında yine aynı üniversitedeki 13 amatör şair arkadaşıyla ‘ilk rüzgar’ adını verdikleri antolojik formatlı şiir kitabında yazdıklarını yayınladı ve fırsatını bulup, iki yıl uzattıktan sonra 1992 yılında Çukurova Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. 5 yıllık paylaşımının anısına kaydettikleri TINI demosu 1994 Kasımında “Öğrenci İndirimi” adıyla Ada Müzik’ten yayınladı.

1995 Ocak ayında Sevgi Güryay’la hayatını birleştirdi. Aynı yılın Aralık ayında babası Salih Mete Düzağaç’ı trafik teröründe yitirdi ve kalbinin yarısını…

Askerde yazdığı şarkılarını topladığı “Beni Rahatta Dinleyin” albümünü 1997 Ocak ayında, İstanbul’da yazdığı şarkılardan oluşan ikinci solo albümünü “Köprüden Önce Son Çıkış”ı 1998 temmuzunda sundu insanlara.

1999’un 2 Kasımında ‘kral’ oldu; minik prensesi Tuya Naz’ına kavuştu. 2000 yılında yayınlanan “Bülent Ortaçgil’e Saygı” albümüne onun Sevgi şarkısıyla konuk oldu.

Tam 33 ay sonra yine tamamen kendi şarkılarından oluşan “© Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir” albümü 2001 Mayıs’ında Universal – Neşe Müzik’ten dinleyicisine ulaşıyor.
2003 yılında ise “Orjinal Altyazılı” albümünü çıkarttı.Bu albümle 250bin satış yakalayan Feridun Düzağaç ayrıca  170 e yakın konser verdi.


Leave a Comment

Loading...