Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Ercan Çalık Kimdir?

Ercan Çalık Kimdir?

Ercan Çalık
Adı Soyadı: Ercan Çalık
Doğum Tarihi:1972
Doğum Yeri: / İstanbul / Türkiye
Mesleği: Yazar, Şair

Ercan Çalık

Yapımcı-şair ve yazar

Ercan Çalık 1972 İstanbul doğumludur. 1988 yılında Belçika’ya yerleşmiş ve uzun yıllar Başkenti Brüksel şehrinde ikamet etmiştir. Brüksel’deki VUB Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden başarıyla mezun olmuştur. BRT (Belçika Devleti TV) ve VTM (Flaman TV ) kuruluşlarda öncelikle prodüksiyon ve film yapım çalışmalarında bulunmuş ve ardından yöneticilik yapmıştır. Başbakanlığa bağlı TÜRK DANIŞ’ da 2 sene kamu görevinde bulunmuştur. EKİN Dergisi Belçika editörlüğü ve temsilciliğinde bulunmuştur. Belçika Türk politikacılarının: Siyasi danışmanlığını ve protokol yöneticiliğini üstlenmiştir.

2003 yılından bu yana İstanbul’a yerleşmiştir. Yurt dışından film ithalatı, Ulusal – bölgesel ve yerel televizyonlara film satışı ve Ulusal televizyonlara dizi film ve film yapımı konularında Atlantik Medya Planlama- Dağıtım ve Prodüksiyon şirketinde Yapımcı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Çalık, iyi düzeyde İngilizce, Fransızca ve Flamanca dillerine vakıftır.
Belçika’da Kurulu bulanan: (Sosyal ve Yardımlaşma Vakıfları) üyesidir. Ekin Dergisi, Bakış Dergisi ve Türk Edebiyatı Dergisinde makale, araştırma ve röportajları yayınlanmıştır.

Leave a Comment

Loading...