Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Ece Gürsel Kimdir?

Ece Gürsel Kimdir?

Ece Gürsel
Adı Soyadı: Ece Gürsel
Doğum Tarihi:11 Aralık Cumartesi, 1982
Doğum Yeri: / Antalya / Türkiye
Mesleği: Manken, Şarkıcı

Ece Gürsel

Manken ve şarkıcı
1982’de Antalya’da dünyaya geldi. Barbaros İlkokulu’nu ve Atatürk Ortaokulu’nu bitirdikten sonra Antalya Koleji’ne devam etti. Bir süre burada eğitim gördükten sonra lise öğrenimini Akdeniz Koleji’nde tamamladı. Yüksek öğrenimini Akdeniz Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde yaptı ve 2002 yılında mezun oldu.
Eğitimine devam ederken 1999 yılında mankenliğe başladı. Yine aynı yıl Miss Model of Turkey yarışmasına katılarak ikinci oldu. 2000 yılında Star TV tarafından düzenlenen Güzellik Yarışması’nda ikincilik kazandı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra, ailesiyle beraber İstanbul’a yerleşti.
2003’de Best Model of Turkey yarışmasında yine ikinci seçildi ve Türkiye’yi Best Model International 2003’te temsil etme hakkını kazandı. 90 ülkenin katılımı ile gerçekleşen ve Malezya’da düzenlenen Best Model International 2003’te dördüncü oldu, ayrıca en iyi vücutlu manken seçildi.
Haftalık dergisinin 2005 yılı Sevgililer Günü sayısına Hıncal Uluç’la beraber kapak oldu. Dergide “Türkiye’nin Sweetheart’ı” ilan edilen Gürsel, bu sayede şöhret kazandı.
Mankenlik kariyerini uzun yıllar devam ettiren Ece Gürsel, daha sonra şarkıcılığa başladı. 2011 yılı baharında “Yarı Farkında” adlı bir albümü çıktı. Bu albümdeki şarkıların pek çoğunun sözü ve müziği kendisine aittir.

Leave a Comment

Loading...