Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Çayın yararları nelerdir?

Çayın yararları nelerdir?

Çayın faydaları nelerdir, çayın yararları, siyah çayın yararları nelerdir, siyah çay ve faydaları hayatımızın vazgeçilmez içeceklerinden olan çayın yararları hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz? Keyif alarak içtiğimiz çay aslında hem sağlığımız hem de daha birçok alanda fayda sağlayan içeceklerden biridir. Tabi aşırı tüketilmediği müddetçe…

Çayın yararları nelerdir?

Yapılan araştırmalar siyah çayın faydalarını ortaya koydu. Yaraların temizlenmesinden tutunda, ayaklarda meydana gelen kokuların ortadan kaldırılmasına kadar siyah çayın faydası bulunuyor. Ayak kokularınızı gidermek için ılık çayı leğene dökün ve içinde ayaklarınızı 10 dakika tutun. 10 gün boyunca bu uygulamayı düzenli yaparsanız, ayak kokunuzdan eser kalmayacaktır.

Çayın yararlarından bir diğeri de boğaz ağrısını gidermesidir. Bunun içinde uzmanlar siyah çay ile gargara yapılmasını tavsiye ediyorlar. Üstelik gargara ile ağız ve diş üzerindeki bakterilerinde temizlenmesine olanak sağlarsanız.

Günde 2 bardak düzenli olarak çay içenlerin kalp krizi riskinin azaldığı da yapılan araştırmalarda ortaya çıkan bir diğer ilginç bilgidir. Saçı çay suyu ile yıkamak saçların daha parlak görünmesine yardımcı oluyor. Banyoda aynı zamanda ılık çayla vücudunuza masaj yapın, göreceksiniz ki cildinizde aşırı yağ oranı düşecek.

Bir önceki Bilgisayar ekranına yukarıdan bakın başlıklı konumuzda alın masajı, aydınlatma ve baş ağrıları hakkında bilgiler sunulmuştu.

Bakılanlar: çayın önemleri nelerdir, içtiğimiz çayın faydaları pratik bilgiler

Etiketler: çayın faydaları nelerdir, çayın yararları, siyah çay ve faydaları, siyah çayın yararları nelerdir

Leave a Comment

Loading...