Berlin Kimdir1978 yılında Los Angeles’te John Crawford tarafından kurulan New Wave/ Synthpop grubu. Crawfordun yanı sıra Terri Nunn (vokal), David Diamond (keyboards), Ric Olsen (gitar), Matt Reid (keyboards) and Rod Learned (bateri). Learned ilk Avrupa turnesinden sonra grubu bıraktı ve yerini Rob Brill (bateri) aldı. Grup 1982 yılında The Pleasure Victim EP ‘de yeralan “The Metro”, “Sex (I’m A…)”, 1984’te “No More Words” ve unutulmaz bir soundtrack olan “Take My Breath Away” (1986) parçalarıyla göz doldurdu.
Her ne kadar 1984 yılında radyo ve televizyonlarda hit olarak dönen”Love Life”  albümlerinden çıkmış olan “No More Words” ve “Dancing In Berlin”, ile kariyerlerini garantide tutan grup daima 1986 imzalı Giorgio Moroder yapımı hitleri “Take My Breath Away”, soundtrack hitleri ile hatırlandılar.
Nunn 1987’de solo kariyeri ve oyunculuk için geçici olarak gruptan ayrılır. Crawford ve  Brill ise bu arada Big F’i oluşturur.1999 yılında grup tekrar biraraya gelerek yapılanır. Yeni çalışmalar, konserler, yeni şarkılarla yollarına devam ederler.
Information (1980), Pleasure Victim (1982),  Love Life (1984),  Count Three & Pray (1986),    Voyeur (2002), 4Play (2005), Terri Nunn & Berlin: All The Way In (2009)

Benzer Yazılar

Dan Bilzerian Kimdir?

Dan Bilzerian, 7 Aralık 1980 tarihinde ABD  Florida’da doğmuştur. Annesinin adı Terri Steffen, babasının adı Paul Alec Bilzerian’dır. Adam adında kardeşi vardır. Deniz Kuvvetleri Ilan ve SEAL eğitimine katıldıktan sonra dört yıl boyunca askerlik yaptı. Florida Üniversitesi’nde kriminoloji bölümünden 4 yıl okuduktan sonra mezun olmadan ayrıldı. Ardından kardeşi Adam ile birlikte yönetmek üzere petrol ve eğlence dahil...

Fatma Şahin Kimdir?

20 Haziran 1966′da Gaziantep’te doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Perihan’dır. Kimya Mühendisi; İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. SANKO Holding’de İşletme Mühendisi ve İşletme Müdürü olarak çalıştı. 22. ve 23. Dönem Gaziantep Milletvekili. 22. Dönem’de Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyeliği görevinde bulundu. TBMM Sanayi, Ticaret ve Enerji Komisyonu’nda ve AB Uyum Komisyonu ile TBMM...

Yorum yapmak için GİRİŞ yapmalısınız

ANA KATEGORİLER

SPONSORLAR

Reklam 2

FACEBOOK TAKİP EDİN

Meta

Dost Siteler

Teknotekno.net

teknotekno
UA-42249191-1
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook