Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Babutsa Kimdir?

babutsa

Türkiye müzik piyasasına hızlı giriş yapan “Babutsa” adlı grup London Calling ismini verdikleri albümlerinin tanıtımını için önceki akşam muhteşem bir konser verdi. “Yanayım” adlı şarkıları ile hızlı bir çıkış yapan grup üyeleri kendileri dinleyenlerden tam not aldı.

İsmini kaktüste yetişen dikenli bir meyva olan Babutsa’dan alan üç Kıbrıslı Türk’ün kurduğu Babutsa adlı grup, London Calling ismini verdikleri albümleri ile Türkiye müzik piyasasına adeta bomba gibi düştü. İngiltere’de müzik çalışmalarına devam eden Ali, Peri ve Saner’in kurduğu Babutsa Grubu, Türkiye’deki diğer Kıbrıslı Türk sanatçılardan farkı olarak albümlerinde Kıbrıs şarkılarına ağırlıkla yer verdi.

Türkiye müzik piyasasına hızlı giriş yapan Babutsa Grubu, önceki akşam tanıtım konserini Girne’de gerçekleştirdi. STAR KIBRIS’a konuşan grup üyeleri, grubun ilk önceliğinin, Kıbrıs Türküleri ve Kıbrıs Ezgilerini ilk olarak Türkiye’ye daha sonrada bütün dünyaya tanıtmak olduğunu söyledi. Grup üyeleri, bu yüzden albümlerine, Kıbrıs Türk halkının anonim şarkılarını ve Kıbrıs’ın efsane grubu Sıla 4’ün kurucularından Raif Denktaş’ın en sevilen parçalarını koyduklarını belirtti.


Leave a Comment

Loading...