Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Asuman Krause Kimdir?

asumankrause

 

Cerkez anne ve Alman babanın kızı, Almanya, 1 Mart 1976 doğumlu. 1998 Türkiye ikinci güzeli oldu. Artık mankenlik yapmıyor. Sunuculuk, oyunculuk ve şarkıcılık yapıyor.

Annesi zamanında Almanya’ya giden ilk kişilerdendir.  Almanya Genç Milli Basketbol Takımı’na oyuncu olarak girdi, bu zaten en büyük hayaliydi ve Berlin’in en iyi oyuncuları arasındaydı hatta ilk 10′da idi.

Bir müddet basketbol hakemliği yaptı. Takımın en iyi erkek oyuncusuna aşık oldu ve ilk aşkını yaşadı. Asuman Krause 17 yaşındayken annesi ablasını da alıp Türkiye’ye döndüler ve bir daha Almanya’ya geri gitmediler.

Asuman Krause, Türkiye’ye geldiğinde Türkçe bilmiyordu. Annesi Ankaradaki özel kolej olan TED’e götürür fakat okul Krause’yi kabul etmez… Hatta İzmir özel türk kolejinde de, Türkçey’i bilip bilmediğini anlamak için önüne koyulan gazeteyi okuyamadığı için de bu okula alınamadı. Sonra Bodrum da Bodrum lisesine gitti. Artık Almanyadaki kadar basketbol okumuyordu. Türkiye’de basketbol hakemliği yapmak istiyordu fakat yaşı henüz antrenörlük ve hakemlik için çok küçüktü. Kimse de başarısının farkında değildi.

Krause liseyi bitirdikten sonra annesi ayrı olarak Alanya’ya yerleşti fakat Krause teyzesi ile beraber Ankara’da yaşamaya karar verdi. Sonra Ankarada Alman hava yolu şirketi olan Aero Lloyd’da işe başladı. Bilet keserken süpervizörlük yapmaya başladı.

Asuman Krause Türkçe’nin yanı sıra Almanca, İngilizce ve Fransızcayı akıcı konuşabiliyor.


Leave a Comment

Loading...