Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Ashanti Kimdir

Ashanti Shequoiya Douglas (d. 13 Ekim 1980), bilinen adıyla Ashanti, ABD’li şarkıcı, söz yazarı, model ve yapımcıdır. Ashanti, 2002’de çıkardığı Grammy Ödülü sahibi albümü Ashanti ile tanınmaya başlamıştır.

Bu albümden çıkan “Foolish” ve “What’s Luv” adlı 2 şarkısının ABD listelerinde aynı anda 1 ve 2 numaraya yükselmesi, onu ABD tarihinde aynı anda ilk 2 sırayı elde eden ilk bayan sanatçı yapmıştır. Son albümünde yer alan ve 106&Park programında nişanlası Nelly için yazdığını söylediği “The Way That I love you” isimli şarkısı klibi ve sözleriyle Amerika’da büyük bir olay yaratmıştır. Giyim tarzı ve neşeli tavırlarıyla da dikkat çeken Ashanti, özellikle sabah programlarının vazgeçilmez konuğudur.

En sevdiği programın Oprah olduğunu söyleyen Ashanti, kendini yemek yapacak havada hissettiğinde ise Emeril’in programını izliyormuş. Aşk hayatıyla çok fazla gündeme gelmeyen ve uzun ilişkilerden yana olan Ashanti, 2003 yılından beri rap şarkıcısı Nelly ile birliktedir. 106&Park programına katılan bir hayranı sigorta şirketinde çalıştığını ve Ashanti’nin adının kimliğinde Ashanti Haynes olarak geçtiğini ve Nelly ile 2005 yılından beri evli olduğunu iddia etmiştir. Kendi açıklamalarına göre 2007 yılının kışında nişanlanmışlardır.


Leave a Comment

Loading...