Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Alkali diyeti nasıl yapılır?

Alkali diyeti nasıl yapılır?

Alkali diyeti, alkali diyeti ile zayıflama, alkali diyeti ile kilo verme, alkali diyeti nedir nasıl yapılır son dönemlerin popüler diyet programlarımdan olan alkali diyeti menüsü ile ilgili tüm merak ettiklerinizi sizlerle paylaştık. Ünlü sanatçı Deniz Seki’nin de uyguladığı ve fazla kilolarından kısa sürede sağlıklı bir şekilde kurtulduğu alkali diyeti nasıl yapılır, gelin birlikte öğrenelim.

Alkali diyeti nasıl yapılır?

Alkali diyet uygulamasının temelinde et, süt, şeker, kafein, alkol, yapay ve işlenmiş gıdaları tüketmekten kaçınmak yer alıyor. Böylece daha fazla sebze ve meyve ağırlıklı bir beslenme programı oluşturulmuş, kuruyemişlere daha fazla yer verilmiş ve vücudun PH seviyesi dengede tutulmuş oluyor. Metabolizma bu yiyecekler sayesinde hızlı çalışıyor ve üstüne bir de egzersiz uygulandığı zaman, sağlıklı ve düzenli bir uyku ile de kilo verilmiş oluyor.

Ancak alkali diyeti uygulamasının bir kötü yanı var. O da, et, süt gibi gıdaların tüketilmemesinden kaynaklı vitamin ve mineral eksikliği. Özellikle de ilerleyen yaşlarda bu gıdaların içerdiği besin maddelerine daha çok ihtiyaç duyacağız. Bu nedenle alkali diyeti mümkün mertebe uzun süre uygulanmamalıdır. Özellikle de kalsiyum ihtiyacımızı karşılayan süt ve süt ürünleri kemik erimesi riskini azalttığından, ilerleyen yaşlarda bu besinleri tüketmeye daha çok özen göstermemiz gerekiyor.

Bir önceki Romatizma kalp krizini etkiliyor! başlıklı konumuzda romatizma, romatizma belirtileri ve romatizma bitkisel tedavi hakkında bilgiler sunulmuştu.

Bakılanlar: alkali diyet ne kadar yapilmali, hamilelikte alkali diyet, alkali diyet, alkali diyeti, alkali diyetialkali diyeti yorumlari

Etiketler: alkali diyeti, alkali diyeti ile kilo verme, alkali diyeti ile zayıflama, alkali diyeti nedir nasıl yapılır

Leave a Comment

Loading...