Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Ahmet Şafak Kimdir?

Ahmet Şafak

Kısa Müzikal yaşamına 5 albüm sığdırdı. Kendi şiirlerini besteledi, yorumladı. Yüzlerce bestesi ile yüreklere köprü kurdu. “Yalnız Kurt” albümü,yüz binlerce müziksevere ulaşarak adeta bir slogan oldu.

Kısa zamanda gösterdiği yükseliş, onu Kanal D de 2001 yılında gösterime giren, Toprak Sergen, Yasemin Kozanoğlu ve Nefise Karatay´la “AVCI” adlı dizi de başrol oynaması tesadüf bir başarı olmadığının göstergesi olmuştur.Bilinçli bir TÜRK Milliyetçisidir.

Daha sonra, 2002 Yılında TGRT de 13 programdan oluşan “SÖZ-MÜZİK AHMET ŞAFAK” adlı müzik-söyleşi programının sunuculuğunu ve hazırlığını üstlendi. Bu programda her hafta konukları oldu, ama bir ilki gerçekleştirip, “HAFTANIN BESTESİ” köşesinde programa özel beste yaparak, canlı olarak seslendirmiştir. 2004 yılında Kanal 7 ekranlarında 13 bölümden oluşan Balaban (Rabia) adlı dizide ve 90 dakikalık bir filmde başrol oynadı. Son olarak çekimleri devam etmekte olan ve Azerbaycan Televizyon tarihinde ilk kez gerçekleştirilen ve yine Ahmet Şafak ın başrol oynadığı bir dizi çekimi gerçekleştirilmektedir.


Leave a Comment

Loading...